سلام، اینجا رهگذر است
ما یک استودیوی خلاق در تبریز یکی از شهرهای صنعتی ایران هستیم که در هر دو زمینه طراحی تعاملی و چاپی فعالیت می‌کنیم و همواره سعی می‌کنیم با اجرای خلاق پروژه‌ها، مشتریانمان را به جایگاه های جدید برسانیم. با ما راحت باشید! اگر می خواهید تماس بگیرید و یا صحبت کنید. همچنین می توانید برخی از پروژه های انجام شده توسط ما را در سایت مشاهده نمایید.
می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
که می تواند ایده خوبی برای اطلاع از اخبار و پیشنهادهای ویژه ما باشد
چگونه تبلیغات برند در حافظه مشتریان ماندگار می‌شود؟

تبلیغات برند چگونه در حافظه ها ماندگار می‌شود؟

در تحقیقات انجام‌شده درباره ماندگاری و تاثیر تبلیغات برند در بین مردم به این نتیجه رسیده شد که قسمتی از تبلیغات با گذشت زمان از ذهن مردم پاک می‌شود و قسمت هایی نیز اصلا دیده نمی‌شوند. یک دلیل کلیدی برای این یافته این است که ذهن انسان در یک‌لحظه نمی‌تواند هم‌زمان با مفاهیم زیادی سروکله داشته باشد. شواهد زیادی تصدیق‌کننده این مسئله است که هوشیاری ما محدود بوده و تنها مسائلی که توجه ذهن ما را به خود جلب کنند در حافظه ماندگار می‌شوند.

اما به‌راستی این فراموشی چگونه اتفاق می‌افتد؟ علت آن را باید در نحوه کارکرد ذهنمان جست‌و‌جو کنیم. ذهن انسان به طرز باور‌نکردنی نسبت به مسائلی که با احساس مرتبط هستند حساس بوده و آن‌ها را به خاطرمی سپارد و باقی موارد را نادیده می‌انگارد. این حساسیت را می‌توانید با برگشتن به سمت صدایی که نام شما را در یک مهمانی شلوغ صدا میزند درک نمایید.

تبلیغات برند و حافظه

همواره به این نکته توجه داشته باشید که بدون جلب توجه ماندگاری در حافظه غیرممکن است و زمانی که ذهن نیاز به زمان دارد تا دیده‌ها و شنیده‌ها را مرتب کند قسمتی از دیده‌ها و شنیده‌ها از دست می‌روند؛ زیرا ذهن قادر نیست تا به‌سرعت به همه ورودی‌ها توجه کند. این مسئله نکته ضعف تبلیغات تلویزیونی است. در تبلیغات تلویزیونی همه اجزای صفحه برای جلب‌توجه مخاطبان باهم رقابت می‌کنند و هر جزء از صفحه، نقطه پتانسیلی برای تمرکز است؛ اما اگر نقطه حائز اهمیتی قادر به جلب شما نباشد و بدبختانه این نقطه برند شما باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در این صورت برند شما قادر نخواهد بود تا در ذهن مردم تأثیر بگذارد و هیچ تأثیری بر رفتار مردم نخواهد داشت. نگران نباشید ما اجازه شکست به شمارا نمی‌دهیم در مقاله بعدی با ما همراه باشید تا در چگونگی تعریف یک برند جدید یاری‌تان کنیم.

منبع

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه