سلام، اینجا رهگذر است
ما یک استودیوی خلاق در تبریز یکی از شهرهای صنعتی ایران هستیم که در هر دو زمینه طراحی تعاملی و چاپی فعالیت می‌کنیم و همواره سعی می‌کنیم با اجرای خلاق پروژه‌ها، مشتریانمان را به جایگاه های جدید برسانیم. با ما راحت باشید! اگر می خواهید تماس بگیرید و یا صحبت کنید. همچنین می توانید برخی از پروژه های انجام شده توسط ما را در سایت مشاهده نمایید.
می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
که می تواند ایده خوبی برای اطلاع از اخبار و پیشنهادهای ویژه ما باشد
سایت رتینا ردی Retina Ready چیست؟

رتینا ردی Retina Ready در طراحی سایت چیست؟

نمایشگرهای رتینا توسط شرکت اپل ساخته می شوند. اپل ادعا دارد تراکم پیکسلی در این صفحه به قدری بالاست که چشم انسان نمی تواند پیکسل های صفحه نمایش را جدا از هم ببیند برخلاف نمایشگرهای امروزی که با چشم تیزبین قابل تفکیک هستند. این موضوع باعث شد که کیفیت تصاویر و سایر بخش های سایت در این نمایشگرها با کیفیت پایین نشان داده شود. این موضوع هنگامی تشدید شد که طراحی واکنش گرا که سایت را برای دیوایس های مختلف اعم از موبایل و تبلت و … بهینه می کند، وارد عرصه طراحی سایت شد. قبل از آن طراحی ها در یک قالب مشخص و ثابت اجرا می شدند و وقتی سایت شما در یک صفحه نمایش خاصی که کیفیت رزولیشن بالایی دارد بزرگ می شد سایت به صورت پیکسل پیکسل در می‌آمد و با کیفیت پایینی نشان داده می شد.

تصاویر زیر گویای این مطلب هست:

retina-display-comparison retina-display-vs-normal-display1 css3tip1fig1

اما سایتهای رتینا ردی چگونه از این کار جلوگیری می کنند؟

وب سایت هایی که رتینا ردی هستند، زمانی که بر روی نمایشگری که رزولیشن بالایی دارد زوم نماییم کیفیت خود را از دست نمی دهند و پیکسل پیسکل یا تار دیده نمی شوند. وب سایت هایی که به اصطلاح رتینا ردی (retina ready)  هستند، در هر حالت نمایشی اجازه می دهند که در هر مربع یک اینچی تعداد بیشتری پیکسل قرار بگیرد و در نتیجه صفحات با کیفیت و صاف دیده می شوند. رتینا ردی کردن به کمک css و جاوا اسکریپت انجام می شود. علاوه بر این، تصاویر نیز باید حداقل دو برابر اندازه ای باشند که قرار است به صورت آنلاین نمایش داده شوند.

درست است که صفحه های با رزولوشن بالا هم اینک توسط اپل عرضه می شوند اما امکان دارد در آینده ای نه چندان دور توسط سایر شرکت ها با نامهای متفاوت هم عرضه شوند لذا رتینا ردی بودن برای وب سایت هایی که امکان دارد کاربران آنها از این نمایشگرها استفاده نمایند یک مزیت شمرده شده و تجربه کاربری خوبی هم به کاربران القا می نماید.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه