سلام، اینجا رهگذر است
ما یک استودیوی خلاق در تبریز یکی از شهرهای صنعتی ایران هستیم که در هر دو زمینه طراحی تعاملی و چاپی فعالیت می‌کنیم و همواره سعی می‌کنیم با اجرای خلاق پروژه‌ها، مشتریانمان را به جایگاه های جدید برسانیم. با ما راحت باشید! اگر می خواهید تماس بگیرید و یا صحبت کنید. همچنین می توانید برخی از پروژه های انجام شده توسط ما را در سایت مشاهده نمایید.
می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
که می تواند ایده خوبی برای اطلاع از اخبار و پیشنهادهای ویژه ما باشد
طراحی لوگو و هویت جدید یوتیوب کودکان - رهگذر | مشاور ارتباطات

طراحی لوگو و هویت جدید یوتیوب کودکان

Youtube Kids که در دو هفته اخیر راه اندازی شده است، اپلیکیشنی جدید برای iOS و اندروید می‌باشد که محتویات یوتیوب را به منتخبی از ویدئوها، شبکه‌ها و لیست‌های آهنگ که مخاطب آن بچه‌های ۴ ساله یا بزرگتر می‌باشند فیلتر می‌کند. این اپلیکیشن دارای رابط کاربری بسیار ساده‌ای می‌باشد و وقتی که فرزند شما کلیپ “دورای جستجوگر Dora the Explorer” که به صورت کامل دوبله شده است را تماشا کند در این هنگام شما نیاز به این اپلیکیشن را درک خواهید کرد و از آن ممنون خواهید بود. اولین نسخه اپلیکیشن Youtube Kids با هویت دوستانه و خانوادگی خود که توسط استودیو سلام دوشنبه Hello Monday Studio کپنهاگن و نیویورک طراحی شده است هفته پیش عرضه شد.

مشکل بیشتر لوگوهایی که برای کودکان طراحی می‌شود این است که طراحان لوگو در این دام می‌افتند که طراحی لوگو باید طوری باشد که به نظر برسد یک بچه آن را طراحی کرده است، و این کار را با استفاده از نقاشی بد و خط بد انجام می‌دهند. آنها اغلب فراموش می‌کنند که یک بزرگسال به عنوان حائلی بین بچه و آن محصول، سرویس یا شرکت وجود دارد، و این به معنی آن است که والدین هم قسمتی از افرادی هستند که بایستی طراحی لوگو آن‌ها را جذب کند؛ طراحی این لوگو این مقصود را به درستی انجام داده است. لوگوی اصلی یوتیوب به سادگی در آن دیده می‌شود و حرکاتی که با کلمه “kids” صورت گرفته است بسیار پرانرژی است و نسبت به بعضی از لوگوهای این رده سنی تنظیم فاصله بهتری دارد. این لوگو لبخند را بر لبان شما می‌آورد.

این اپلیکیشن بیشتر شبیه یک مدل ساده شده شبکه Cartoon Network است، که با دقت مراقب است که خیلی از فضای ذهنی بزرگسالان دور نشود و همچنین مایل است که نسبت به کارهای بچه گانه دیگر، احساس خوبی برای بزرگترها و به ویژه کودکان ایجاد کند.

youtube_kids_app_icon youtube_kids_toteyoutube_kids_logo_detail
طراحی لوگو و هویت جدید یوتیوب کودکان - رهگذر | مشاور ارتباطات

 

منابع: روز رنگ، یوتیوب

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه