سلام، اینجا رهگذر است
ما یک استودیوی خلاق در تبریز یکی از شهرهای صنعتی ایران هستیم که در هر دو زمینه طراحی تعاملی و چاپی فعالیت می‌کنیم و همواره سعی می‌کنیم با اجرای خلاق پروژه‌ها، مشتریانمان را به جایگاه های جدید برسانیم. با ما راحت باشید! اگر می خواهید تماس بگیرید و یا صحبت کنید. همچنین می توانید برخی از پروژه های انجام شده توسط ما را در سایت مشاهده نمایید.
می توانید ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
که می تواند ایده خوبی برای اطلاع از اخبار و پیشنهادهای ویژه ما باشد
ایجاد فرهنگ سازمانی موفق: قانون شماره یک

فرهنگ سازمانی موفق: قانون شماره یک

اگر از شما خواسته شود تا وبلاگی در مورد فرهنگ سازمانی بنویسید احتمالاً اولین فکری که به ذهنتان خطور خواهد کرد این است که به آسانی و باتجربه کاری خود خواهم توانست این کار را انجام دهم اما شاید به این راحتی نباشد. اگر در گوگل جستجویی راجع به فرهنگ سازمانی انجام دهید در حدود 279000000 مطلب در مورد فرهنگ سازمانی خواهید یافت. آیا علت زیادی این مطالب این است که مردم در مورد فرهنگ سازمانی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند یا تنها فکر می‌کنند که حرفی برای گفتن دارند؟ شما چه فکر می‌کنید؟Startup-Culture

فرهنگ سازمانی موفق با اعتماد شروع می شود

در مدت‌زمان فعالیتم در تجارت یاد گرفتم که فرهنگ یک سازمان موفق بر اساس اعتماد است. اگر کارفرمایان به کارمندان خود اعتماد نداشته باشند کارمندان نیز رفته‌رفته، اعتماد خود به مدیرانشان را از دست خواهند داد. می‌توان این‌گونه بیان کرد که نتیجه اعتماد: صمیمیت، نتیجه صمیمیت: خشنودی، نتیجه خشنودی: انجام کارها به بهترین نحو ممکن است.

اعتماد به همدیگر در محیط کار موجب می‌شود تا افراد ترس از خالی شدن زیر پایشان را نداشته و بدون واهمه از این‌که همکارانشان علیه او کاری انجام دهند به کار خود بپردازند. البته باید در نظر داشت که معنی اعتماد در محیط کار به معنی تسلیم صددرصد نیست بلکه به معنای این است که در محیط کار به مهارت‌های همکاران خود اعتماد کنیم تا بدین گونه صاحب دقیقه‌ها در روز کاری خود باشیم. اعتماد در تجارت، به معنای این است که شما از بودن در محیط تجاری خود شاد خواهید بود و می‌توانید هرلحظه لبخند بر لب داشته باشید حتی در سخت‌ترین لحظه کاری خود.Company-culture-dos-and-donts

تفریح در محیط کار

زمانی می‌توانیم در محیط کاری خود تفریح داشته باشیم که در محیط کاریمان اعتماد حاکم فرما باشد. زمانی کارفرمایان به کارمندان خود اجازه بازی و تفریح می‌دهند که نگران نرسیدن کارمندان به کارشان در زمان تعیین‌شده نباشند؛ بنابراین اگر به دنبال ایجاد یک فرهنگ سازمانی موفق یا بهتر کردن فرهنگ سازمانی فعلیتان هستید گام اول شما اعتماد است. به خودتان و اطرافیانتان اعتماد داشته باشید. به این منظور تمرین کنید، تلاش کنید و ایمان داشته باشید که درنهایت موفق خواهید بود.

منبع

برچسب ها
1 دیدگاه
  • عباس طاهری
    ارسال شده در ساعت 22:11h, 29 مرداد پاسخ

    از شما سپاسگذارم که با انتشار مطالب مفید به دیگران کمک می کنید

ارسال یک دیدگاه