برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ خود را با تقویت حافظه بسازید

اشتراک‌گذاری مطلب:

به خاطر سپردن اسامی افراد، اساس ساخت این نوع روابط است و اینجاست که شبکه های اجتماعی تان با انبوهی از نامها به داد شما می رسند. تکلیف شخصیت افرادی که اسمشان را میبینیم چه می شود؟ به خاطر سپاری خصوصیات فردی افرادی که در شبکه های اجتماعی تان هستند شما را در چشم آنها از توده مردم متمایز می کند.

با تقویت حافظه برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ خود را بسازید

تجارت حول محور ارتباطات میچرخد، از این رو برای برندسازی شخصی خود به برقراری ارتباط با دیگران احتیاج دارید. به خاطر سپردن اسامی افراد، اساس ساخت این نوع روابط است و اینجاست که شبکه های اجتماعی تان با انبوهی از نامها به داد شما می رسند. تکلیف شخصیت افرادی که اسمشان را میبینیم چه می شود؟ به خاطر سپاری خصوصیات فردی افرادی که در شبکه های اجتماعی تان هستند شما را در چشم آنها از توده مردم متمایز می کند.

برنت وردلف که یک مربی حافظه است کتابی با عنوان (چطور تونستم فراموشت کنم! روشی ابتکارآمیز برای به خاطر سپاری نامها و چهره ها) به چاپ رسانده. او در این کتاب یک سری نکته های امتحان شده در خصوص به خاطر سپاری تمامی موارد لازم در برندسازی شخصی را آورده است.

اگر از این روشهای قدیمی که برنت وردلف پیشنهاد کرده استفاده کنید خواهید توانست تاثیر قویتری از خود به جای بگذارید و افراد اینطور فرض خواهند کرد که شما آنها را خیلی خوب به خاطر دارید درحالیکه شاید آنقدرها هم نباشد.

اولین نکته ای که به آن اشاره کرده یک استراتژی با نام (ملاقات کردن، سلام دادن و تکرار کردن) است. به گفته برنت شما نمی توانید آنچه را که نمی دانید فراموش کنید. گاهی ما اسمی را به خاطر نمی آوریم چون بار اولی که به گوشمان می خورد آنرا به درستی نشنیده ایم. برنت این سه مرحله بسیار ساده را برای برقراری ارتباط با افرادی که برای بار اول ملاقات میکنیم پیشنهاد داده است.

 1. ملاقات کردن: ارتباط چشمی برقرار کنید و خوب گوش دهید. نام شخص را از در هوا بقاپید.
 2. سلام دادن: نام شخص را مجدد تکرار کنید. با بلند صحبت کردن حافظه خود را تقویت کنید.
 3. تکرار کردن: از آن نام تا جای ممکن در محاورات استفاده کنید.

او همچنین پیشنهاد می کند با تفکر در سطح کلمات مغز خود را تمرین دهید، از جمله تمرینات زیر که انجام آنها به شما کمک می کند:

 • نامهایی مانند (Jack Black) و (Minnie Driver) مثالهای خوبی هستند چرا که مربوط به چیزهایی میشوند که می توانیم در ذهنمان آنها را تصویر سازی کنیم. در اسم اول واژه Jack تصویر کارت بازی را در ذهنمان مجسم می کند و Black برای مثال رنگ مشکی صفحه ساعت می تواند باشد. در اسم دوم Minnie تصویر موشی کارتونی و Driver تصویر مسابقه نسکار را در ذهن شما تداعی می کند.
 • رالف والدو امرسون می گوید که همه کلمات به مثابه استعارات یخزده هستند. برنت همواره مردم را به یافتن ارتباط تصویری ساده بین کلمات تشویق می کند. با این کار شما در به یاد سپاری نامهایی همچون Lance، Violet، Robin و Reed راحتتر خواهید بود. اگر از تلفظ ها چشم پوشی کنید Taylor همان (tailor) یا همان (خیاط) است و Tyler همان (tiler) یا همان (کاشی پز) که هردو اسامی شغلهایی مجزا هستند که هرگز با علامت گذاری نامها به این شکل آنها را قاطی نمی کنید.
 • گاهی وقتها بعضی اسامی شخص خاصی را در ذهن شما تداعی می کنند مثل عمو فرد یا خاله مارتا. از تصویر این اشخاص برای به خاطر سپاری استفاده کنید.
sobo-partners-smm-1-big

مادر برنت زمانیکه او ده ساله بود برنت را با خودش به تماشای اجرای زنده My Fair Lady برد و برنت از آن هنگام شور و شوق عجیبی نسبت به مسائل زبانشناختی از خود نشان می داد. برنت در کودکی با استفاده از هنر فونتیک و صداگذاری کلمات به مردم کمک می کرد تا اسامی گیج کننده را در ذهن خود تثبیت کنند.

برنت همچنین معتقد است که منعطف سازی حافظه از اجزاء حیاتی سلامتی و تندرستی است. و همچنین اساس برندسازی شخصی موفق به شمار می آید. او می گوید: شما حواستان به چیزهایی که می خورید هست، برای ورزش زمان اختصاص می دهید و سعی می کنید خواب کافی داشته باشید. اما برای سالم نگه داشتن مغز و ذهن خود چه می کنید؟ سه اصل اساسی سلامتی: چابک سازی ذهن، تمرینات بدنی و ارتباطات اجتماعی است. اینجا به چند روشی که با استفاده از آنها می توانید مغز خود را سرحال کنید اشاره شده است:

 1. یک متن سخت بخوانید. ممکن است اولین چیزی که به نظرتان می رسد متن هایی باشد که در گوشی تلفن همراه خود دارید. دلیل این انتخاب ناخودآگاه تعامل بالای شما با فرمت الکترونیکی آن است. امت زمانیکه از حس لامسه خود برای لمس ورق کاغذ استفاده می کنید اطلاعات را بهتر دریافت خواهید کرد. وزن ورقه کاغذی، انتهای یک صفحه، عطر و بوی کاغذ، صدای ورق زدن و حرکت ورق زدن کتاب و ورقه به شما کمک می کند تا بهتر به خاطر بسپارید. یک مزیت متمایز به مجلات چاپی، روزنامه ها، کتابها، و یا نامه دست نویس بدهید.
 2. از کارهایی که قرار است انجام دهید یک لیست تهیه کنید، یادداشت برداری کنید و قرار ملاقاتهای خود را در جایی بنویسید. صرفا به این خاطر که مرور آنها ماهیچه های ذهن تان را قوی تر سازد. نوشتن حافظه شما را بیشتر تقویت می کند تا تایپ کردن روی کیبورد. این مفهوم به نام (مشکل مطللوب) شناخته می شود که به این معناست که ضعیفترین قلم ها از قویترین حافظه ها ماندگارتر است. اکثر بازیگران دیالوگهای خود را با نوشتن آن حفظ می کنند.
 3. از کارت ویزیت خود استفاده کنید. یک نماد فیزیکی که یاد آور ملاقات شماست آنرا برای همیشه ماندگار می کند.
 4. کمتر از قابلیت تماس سریع گوشی خود برای تماس گرفتن و پیام فرستادن استفاده کنید و به جای این کار شماره را خود وارد نمایید.
 5. مرتب از نخ دندان استفاده کنید. تحقیقات نشان می دهد باکتری های مربوط به بیماریهای لثه ای می تواند باعث تورم مغزی و نهایتا منجر به مشکلات سلامتی مانند جنون، بیماریهای قلبی و حملات مغزی شود.
 6. جدول حل کنید. تحقیقات در مورد تاثیرات حل کردن جدولهای مختلف در بلند مدت به اندازه کافی کامل نیست اما مطمئنا که به چالش کشیدن مغز نمیتواند اثر منفی داشته باشد. حتی بهتر از آن انجام تردستی های مختلف، قدم زدن منظم و یا چای نوشیدن در جوار یک دوست است. ارتباطات منظم اجتماعی به عملکرد مغز شما کمک خواهد کرد.

پروفوسور اسبق دانشگاه استندفور آقای کلیفورد ناس می گوید: ما باید برای ملاقات رو در رو وقت بگذاریم و باید آن جمله ای را که قبلا خیلی می گفتیم و الان کمتر می شنویم را دوباره به زبان بیاوریم (وقتی باهات حرف میزنم به من نگاه کن). در پس هدف تقویت حافظه و پرورش حس اجتماعی برای ساخت روابط اجتماعی زمان بگذارید چرا که به این روش به دیگران کمک می کنید تا شما را به خاطر بسپارند و اینها ویژگی هایی است که برند شما را بی همتا می کند.

یاد بگیرید که برند خود را کشف کنید و بسازید.

منبع

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

مطالب مرتبط

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟
برندینگ

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش‌های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟

متاسفانه اکثر گروه های تجاری در سیلوهایی دور از هم و بدون پیوستگی اداره می شوند. بازاریاب ها، فروشنده ها و ویزیتور همگی در تجربه مشتری شریک هستند. اگر باهم کار نکنند خلعی عظیم در چرخه فروش به وجود می آورند.

برندینگ
برندینگ

الفبای برندینگ موثر

برند به مشتریان اعلام می کند که شما چه نوع خدمات و محصولاتی را ارائه می کنید. و همچنین شما را از سایر رقبای کاری تان متمایز می کند. برند شما نشان دهنده هویت شماست. شما که هستید، می خواهید چه کسی باشید و مردم چه برداشتی از شما دارند.

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ
برندینگ

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ

امروزه بسیاری از مکالمات هول محور رنگها و ماهیت فریبنده آنها در افکار میچرخد. و حرف و حدیث اثرات آنها در تبلیغات سوالاتی را در حوزه رنگها و ذهن ایجاد کرده است.

2 پاسخ

 1. سلام با تشکر از سایت خوبتون
  آیا همه‌ی ما برای موفقیت در کسب و کار و تجارت خود در هر موقعیتی به برند شخصی نیاز داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب و اخبار جدید را از دست ندهید

در خبرنامه ایمیلی ما ثبت‌نام کنید

یک تماس ساده می‌تواند آغاز یک همکاری خوب باشد