الفبای برندینگ موثر

اشتراک‌گذاری مطلب:

برند به مشتریان اعلام می کند که شما چه نوع خدمات و محصولاتی را ارائه می کنید. و همچنین شما را از سایر رقبای کاری تان متمایز می کند. برند شما نشان دهنده هویت شماست. شما که هستید، می خواهید چه کسی باشید و مردم چه برداشتی از شما دارند.

برندینگ

برندینگ یکی از مهمترین جنبه های هر کسب و کاری است چه بزرگ یا کوچک ، چه عمده فروشی یا خرده فروشی. یک استراتژی موثر در برندینگ میتواند اثر شایانی در سود دهی بیزینس شما داشته باشد. اما اینجا این سوال مطرح می شود که واقعا منظور از برندینگ چیست؟ و اینکه چطور می تواند بیزینس کوچک شما را رونق بخشد؟

به زبان ساده می توان گفت که برند شما نشان دهنده قول و قرار شما با مشتریانتان است. برند به مشتریان اعلام می کند که شما چه نوع خدمات و محصولاتی را ارائه می کنید. و همچنین شما را از سایر رقبای کاری تان متمایز می کند. برند شما نشان دهنده هویت شماست. شما که هستید، می خواهید چه کسی باشید و مردم چه برداشتی از شما دارند.

Branding 2

آیا شما یک تک رو خلاق در زمینه بیزینس هستید؟ یا یک شخص پخته و قابل اعتماد؟ آیا محصولات شما از دسته محصولاتی است که کیفیت بالا و قیمت بالا دارند؟ یا آنهایی که با قیمت پایین و ارزش زیاد عرضه میشوند؟ شما که نمی توانید هر دو را یک جا عرضه کنید. و همینطور نمیتوانید همه چیز را برای همه کس تولید نمایید. هویت شما را تا بخشی مشتری های هدفتان و احتیاجات آنان مشخص می کنند.

پایه و اساس برند شما را لوگو شما تشکیل می دهد. وب سایت، بسته بندی و موارد تبلیغاتی همه و همه دارای لوگوی شما می باشند و برند شما را تبلیغ میکنند.

استراتژی های برندینگ

استراتژی برند شما عنوان می کند که شما می خواهید چگونه، چه چیز، کجا، چه موقع و با چه کسی ارتباط برقرار کنید و پیغام برند خود را منتقل نمایید. اینکه شما کجا تبلیغات کنید هم یکی از استراتژی های برند شماست. کانالهای توزیع شما نیز جزئی از استراتژی های برند شماست. و آنچه که شما به صورت بصری و نوشتاری در معرض عموم میگذارید نیز جزئی از استراتژی برند شماست.

استراتژی برندینگ مستمر منجر به افزایش اعتبار برند شما می شود. به این معنا که این موضوع به محصولات و خدمات شما نیز ارزش و اعتبار می دهد و به شما اجازه میدهد تا سود بیشتری از بیزینس خود در مقایسه با بیزینس هایی که برندسازی نکرده اند برداشت کنید. نمونه بارز این موضوع برند Coke  در مقایسه با یک نوشابه معمولی می تواند باشد. از آنجایی که Coca-Cola یک برند قدرتمند ساخته است می تواند پول بیشتری نسبت به سایر محصولات مشابه دربیاورد. و مشتریان نیز با رضایت قیمت آنرا می پردازند.

branding

افزایش اعتبار برند شما غالبا باعث با کیفیت تر به نظر رسیدن محصولات شما نسبت به محصولات مشابه میشود و اثر عاطفی بر مشتری میگذارد. برای مثال برند نایکی محصولات خود را تن ستارگان ورزشی میکند به این امید که با اثرگذاری عاطفی روی مشتریان آنها را ترغیب به خرید محصولات خود کند. برای نایکی این تنها ویژگی های یک کفش نیست که آنرا به فروش می رساند.

منبع

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

مطالب مرتبط

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟
برندینگ

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش‌های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟

متاسفانه اکثر گروه های تجاری در سیلوهایی دور از هم و بدون پیوستگی اداره می شوند. بازاریاب ها، فروشنده ها و ویزیتور همگی در تجربه مشتری شریک هستند. اگر باهم کار نکنند خلعی عظیم در چرخه فروش به وجود می آورند.

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ
برندینگ

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ

امروزه بسیاری از مکالمات هول محور رنگها و ماهیت فریبنده آنها در افکار میچرخد. و حرف و حدیث اثرات آنها در تبلیغات سوالاتی را در حوزه رنگها و ذهن ایجاد کرده است.

تبلیغات

تفاوت هنر و دیزاین

دیزاین یعنی حل یک مشکل. هنر یعنی خلق یک سوال.
دیزاین رسیدن به یک قطعیت است. هنر شروع یک بحث آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب و اخبار جدید را از دست ندهید

در خبرنامه ایمیلی ما ثبت‌نام کنید

یک تماس ساده می‌تواند آغاز یک همکاری خوب باشد