تبلیغات برند چگونه در حافظه ها ماندگار می‌شود؟

اشتراک‌گذاری مطلب:

در تحقیقات انجام‌شده درباره ماندگاری و تاثیر تبلیغات برند در بین مردم به این نتیجه رسیده شد که قسمتی از تبلیغات با گذشت زمان از ذهن مردم پاک می‌شود و قسمت هایی نیز اصلا دیده نمی‌شوند.

چگونه تبلیغات برند در حافظه مشتریان ماندگار می‌شود؟

در تحقیقات انجام‌شده درباره ماندگاری و تاثیر تبلیغات برند در بین مردم به این نتیجه رسیده شد که قسمتی از تبلیغات با گذشت زمان از ذهن مردم پاک می‌شود و قسمت هایی نیز اصلا دیده نمی‌شوند. یک دلیل کلیدی برای این یافته این است که ذهن انسان در یک‌لحظه نمی‌تواند هم‌زمان با مفاهیم زیادی سروکله داشته باشد. شواهد زیادی تصدیق‌کننده این مسئله است که هوشیاری ما محدود بوده و تنها مسائلی که توجه ذهن ما را به خود جلب کنند در حافظه ماندگار می‌شوند.

اما به‌راستی این فراموشی چگونه اتفاق می‌افتد؟ علت آن را باید در نحوه کارکرد ذهنمان جست‌و‌جو کنیم. ذهن انسان به طرز باور‌نکردنی نسبت به مسائلی که با احساس مرتبط هستند حساس بوده و آن‌ها را به خاطرمی سپارد و باقی موارد را نادیده می‌انگارد. این حساسیت را می‌توانید با برگشتن به سمت صدایی که نام شما را در یک مهمانی شلوغ صدا میزند درک نمایید.

تبلیغات برند و حافظه

همواره به این نکته توجه داشته باشید که بدون جلب توجه ماندگاری در حافظه غیرممکن است و زمانی که ذهن نیاز به زمان دارد تا دیده‌ها و شنیده‌ها را مرتب کند قسمتی از دیده‌ها و شنیده‌ها از دست می‌روند؛ زیرا ذهن قادر نیست تا به‌سرعت به همه ورودی‌ها توجه کند. این مسئله نکته ضعف تبلیغات تلویزیونی است. در تبلیغات تلویزیونی همه اجزای صفحه برای جلب‌توجه مخاطبان باهم رقابت می‌کنند و هر جزء از صفحه، نقطه پتانسیلی برای تمرکز است؛ اما اگر نقطه حائز اهمیتی قادر به جلب شما نباشد و بدبختانه این نقطه برند شما باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در این صورت برند شما قادر نخواهد بود تا در ذهن مردم تأثیر بگذارد و هیچ تأثیری بر رفتار مردم نخواهد داشت. نگران نباشید ما اجازه شکست به شمارا نمی‌دهیم در مقاله بعدی با ما همراه باشید تا در چگونگی تعریف یک برند جدید یاری‌تان کنیم.

منبع

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

مطالب مرتبط

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟
برندینگ

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش‌های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟

متاسفانه اکثر گروه های تجاری در سیلوهایی دور از هم و بدون پیوستگی اداره می شوند. بازاریاب ها، فروشنده ها و ویزیتور همگی در تجربه مشتری شریک هستند. اگر باهم کار نکنند خلعی عظیم در چرخه فروش به وجود می آورند.

برندینگ
برندینگ

الفبای برندینگ موثر

برند به مشتریان اعلام می کند که شما چه نوع خدمات و محصولاتی را ارائه می کنید. و همچنین شما را از سایر رقبای کاری تان متمایز می کند. برند شما نشان دهنده هویت شماست. شما که هستید، می خواهید چه کسی باشید و مردم چه برداشتی از شما دارند.

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ
برندینگ

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ

امروزه بسیاری از مکالمات هول محور رنگها و ماهیت فریبنده آنها در افکار میچرخد. و حرف و حدیث اثرات آنها در تبلیغات سوالاتی را در حوزه رنگها و ذهن ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب و اخبار جدید را از دست ندهید

در خبرنامه ایمیلی ما ثبت‌نام کنید

یک تماس ساده می‌تواند آغاز یک همکاری خوب باشد