بسته بندی و ده فایده مهم آن – قسمت دوم

اشتراک‌گذاری مطلب:

در بخش اول این مقاله به پنج مورد از فواید مهم بسته بندی اشاره نمودیم و اینک پنج مورد بعدی این فواید را با هم مرور خواهیم نمود:

بسته بندی و ده فایده مهم آن - قسمت دوم - رهگذر | مشاور ارتباطات

در بخش اول این مقاله به پنج مورد از فواید مهم بسته بندی اشاره نمودیم و اینک پنج مورد بعدی این فواید را با هم مرور خواهیم نمود:

6. بسته‌بندی کمک می‌کند مصرف‌کننده آگاهانه خرید کند.

بسته بندی، محصولات را می‌شناسد؛ کمیت و محتویات آن را اعلام می‌دارد و در مورد محصولات خوراکی ارزش غذایی، حداکثر زمان نگهداری و بهترین شیوه مصرف آن‌ها را آموزش می‌دهد. بدون این اطلاعات چه خواهیم کرد؟ فروشنده حتی اگر حوصله، آگاهی و حسن نیت داشته باشد، عملاً قادر نیست همه این اطلاعات را در اختیار تک‌تک خریداران بگذارد.

7. بسته‌بندی باعث سهولت مصرف می‌شود.

green-pizza-packaging-design-sustainable2

در زندگی امروزی بافت سنتی خانواده تغییر کرده، تعداد زنان شاغل افزایش‌یافته، زمان صرف غذا کوتاه‌تر شده و بسیاری دگرگونی‌های اساسی دیگر در کمیت و کیفیت اتفاق افتاده است. زندگی سرپایی و سریع نیاز به غذاهای آماده‌ی مصرف، نوشیدنی‌هایی در بطری‌های کوچک‌تر و غذاهایی در ظرف‌های یک‌نفره را به وجود آورده و درنتیجه تنوع گسترده‌ای از انواع بسته بندی را ایجاد کرده است.
در بعضی موارد (بخصوص در مورد افراد مسن یا معلول) ساختن ظرف‌هایی که به‌آسانی باز شود نیازی حتمی به شمار می‌آید. این نوع بسته بندی گرچه به مواد اولیه بیشتری نیاز دارد، در عوض از هدر رفتن بخشی از مواد جلوگیری می‌کند.

8. بسته بندی در بالا بردن استانداردهای بالای زندگی نقش دارد.

ساکنان کشورهای پیشرفته، به دلیل فنّاوری برتر بسته بندی ، کمتر از بقیه مردم جهان مواد غذایی خود را دور می‌ریزند (سالیانه فقط 11 درصد).
یک امتیاز دیگر بسته بندی آن است که به ما امکان می‌دهد از وقت آزاد – یا درواقع آزادشده – خود بیشتر و بهتر استفاده کنیم. استفاده از مواد غذایی پخته یا نیمه آماده، سبزی‌های پاک‌شده و مانند آن‌ها، صرفه‌جویی زیادی در وقت را ممکن می‌سازد.

9. بسته بندی کمک بزرگی است به ایجاد شغل و درآمد.

2423

در آمریکا حدود دو میلیون نفر در صنعت بسته‌بندی کار می‌کنند. مجموع دستمزد این افراد در شرکت‌های وابسته به این صنعت، 75 تا 80 میلیارد دلار در سال است. بر پایه آمار “بنیاد آموزش بسته‌بندی” آمریکا، به فارغ‌التحصیلان علوم بسته بندی و برنامه‌ریزی فنّاورانه آن، بالاترین حقوق در میان رشته‌های فنی مشابه داده می‌شود.

10. بسته بندی به ما حق انتخابی می‌دهد که بدون آن هرگز نخواهیم داشت.

به یاد بیاورید که بارها در تابستان آب پرتغال نوشیده‌اید. یا از خوردن غذایی دریایی که از هزاران کیلومتر دورتر آمده لذت برده‌اید. تا حد زیادی به برکت بسته بندی است که چنین تجربه‌های لذت بخشی میسر می‌شود.

file1359453382
Best-Youth-Labs-Packaging-Design-Galleries-and-Ideas
Recomenduju-KIAF2
2012-Student-Work-Yonatan-Sheinker-Box-Packaging-Design2

منبع:

Why packaging Matters!
Institute of Packaging professionals

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

مطالب مرتبط

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟
برندینگ

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش‌های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟

متاسفانه اکثر گروه های تجاری در سیلوهایی دور از هم و بدون پیوستگی اداره می شوند. بازاریاب ها، فروشنده ها و ویزیتور همگی در تجربه مشتری شریک هستند. اگر باهم کار نکنند خلعی عظیم در چرخه فروش به وجود می آورند.

برندینگ
برندینگ

الفبای برندینگ موثر

برند به مشتریان اعلام می کند که شما چه نوع خدمات و محصولاتی را ارائه می کنید. و همچنین شما را از سایر رقبای کاری تان متمایز می کند. برند شما نشان دهنده هویت شماست. شما که هستید، می خواهید چه کسی باشید و مردم چه برداشتی از شما دارند.

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ
برندینگ

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ

امروزه بسیاری از مکالمات هول محور رنگها و ماهیت فریبنده آنها در افکار میچرخد. و حرف و حدیث اثرات آنها در تبلیغات سوالاتی را در حوزه رنگها و ذهن ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب و اخبار جدید را از دست ندهید

در خبرنامه ایمیلی ما ثبت‌نام کنید

یک تماس ساده می‌تواند آغاز یک همکاری خوب باشد