رتینا ردی Retina Ready در طراحی سایت چیست؟

اشتراک‌گذاری مطلب:

وب سایت هایی که رتینا ردی هستند، زمانی که بر روی نمایشگری که رزولیشن بالایی دارد زوم نماییم کیفیت خود را از دست نمی دهند و پیکسل پیسکل یا تار دیده نمی شوند.

سایت رتینا ردی Retina Ready چیست؟

نمایشگرهای رتینا توسط شرکت اپل ساخته می شوند. اپل ادعا دارد تراکم پیکسلی در این صفحه به قدری بالاست که چشم انسان نمی تواند پیکسل های صفحه نمایش را جدا از هم ببیند برخلاف نمایشگرهای امروزی که با چشم تیزبین قابل تفکیک هستند. این موضوع باعث شد که کیفیت تصاویر و سایر بخش های سایت در این نمایشگرها با کیفیت پایین نشان داده شود. این موضوع هنگامی تشدید شد که طراحی واکنش گرا که سایت را برای دیوایس های مختلف اعم از موبایل و تبلت و … بهینه می کند، وارد عرصه طراحی سایت شد. قبل از آن طراحی ها در یک قالب مشخص و ثابت اجرا می شدند و وقتی سایت شما در یک صفحه نمایش خاصی که کیفیت رزولیشن بالایی دارد بزرگ می شد سایت به صورت پیکسل پیکسل در می‌آمد و با کیفیت پایینی نشان داده می شد.

تصاویر زیر گویای این مطلب هست:

retina-display-comparison
retina-display-vs-normal-display1
css3tip1fig1

اما سایتهای رتینا ردی چگونه از این کار جلوگیری می کنند؟

وب سایت هایی که رتینا ردی هستند، زمانی که بر روی نمایشگری که رزولیشن بالایی دارد زوم نماییم کیفیت خود را از دست نمی دهند و پیکسل پیسکل یا تار دیده نمی شوند. وب سایت هایی که به اصطلاح رتینا ردی (retina ready)  هستند، در هر حالت نمایشی اجازه می دهند که در هر مربع یک اینچی تعداد بیشتری پیکسل قرار بگیرد و در نتیجه صفحات با کیفیت و صاف دیده می شوند. رتینا ردی کردن به کمک css و جاوا اسکریپت انجام می شود. علاوه بر این، تصاویر نیز باید حداقل دو برابر اندازه ای باشند که قرار است به صورت آنلاین نمایش داده شوند.

درست است که صفحه های با رزولوشن بالا هم اینک توسط اپل عرضه می شوند اما امکان دارد در آینده ای نه چندان دور توسط سایر شرکت ها با نامهای متفاوت هم عرضه شوند لذا رتینا ردی بودن برای وب سایت هایی که امکان دارد کاربران آنها از این نمایشگرها استفاده نمایند یک مزیت شمرده شده و تجربه کاربری خوبی هم به کاربران القا می نماید.

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

مطالب مرتبط

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟
برندینگ

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش‌های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟

متاسفانه اکثر گروه های تجاری در سیلوهایی دور از هم و بدون پیوستگی اداره می شوند. بازاریاب ها، فروشنده ها و ویزیتور همگی در تجربه مشتری شریک هستند. اگر باهم کار نکنند خلعی عظیم در چرخه فروش به وجود می آورند.

برندینگ
برندینگ

الفبای برندینگ موثر

برند به مشتریان اعلام می کند که شما چه نوع خدمات و محصولاتی را ارائه می کنید. و همچنین شما را از سایر رقبای کاری تان متمایز می کند. برند شما نشان دهنده هویت شماست. شما که هستید، می خواهید چه کسی باشید و مردم چه برداشتی از شما دارند.

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ
برندینگ

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ

امروزه بسیاری از مکالمات هول محور رنگها و ماهیت فریبنده آنها در افکار میچرخد. و حرف و حدیث اثرات آنها در تبلیغات سوالاتی را در حوزه رنگها و ذهن ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب و اخبار جدید را از دست ندهید

در خبرنامه ایمیلی ما ثبت‌نام کنید

یک تماس ساده می‌تواند آغاز یک همکاری خوب باشد