فرهنگ سازمانی موفق: قانون شماره یک

اشتراک‌گذاری مطلب:

اعتماد به همدیگر در محیط کار موجب می‌شود تا افراد ترس از خالی شدن زیر پایشان را نداشته و بدون واهمه از این‌که همکارانشان علیه او کاری انجام دهند به کار خود بپردازند.

ایجاد فرهنگ سازمانی موفق: قانون شماره یک
Startup-Culture

اگر از شما خواسته شود تا وبلاگی در مورد فرهنگ سازمانی بنویسید احتمالاً اولین فکری که به ذهنتان خطور خواهد کرد این است که به آسانی و باتجربه کاری خود خواهم توانست این کار را انجام دهم اما شاید به این راحتی نباشد. اگر در گوگل جستجویی راجع به فرهنگ سازمانی انجام دهید در حدود 279000000 مطلب در مورد فرهنگ سازمانی خواهید یافت. آیا علت زیادی این مطالب این است که مردم در مورد فرهنگ سازمانی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند یا تنها فکر می‌کنند که حرفی برای گفتن دارند؟ شما چه فکر می‌کنید؟

فرهنگ سازمانی موفق با اعتماد شروع می شود

در مدت‌زمان فعالیتم در تجارت یاد گرفتم که فرهنگ یک سازمان موفق بر اساس اعتماد است. اگر کارفرمایان به کارمندان خود اعتماد نداشته باشند کارمندان نیز رفته‌رفته، اعتماد خود به مدیرانشان را از دست خواهند داد. می‌توان این‌گونه بیان کرد که نتیجه اعتماد: صمیمیت، نتیجه صمیمیت: خشنودی، نتیجه خشنودی: انجام کارها به بهترین نحو ممکن است.

Company-culture-dos-and-donts

اعتماد به همدیگر در محیط کار موجب می‌شود تا افراد ترس از خالی شدن زیر پایشان را نداشته و بدون واهمه از این‌که همکارانشان علیه او کاری انجام دهند به کار خود بپردازند. البته باید در نظر داشت که معنی اعتماد در محیط کار به معنی تسلیم صددرصد نیست بلکه به معنای این است که در محیط کار به مهارت‌های همکاران خود اعتماد کنیم تا بدین گونه صاحب دقیقه‌ها در روز کاری خود باشیم. اعتماد در تجارت، به معنای این است که شما از بودن در محیط تجاری خود شاد خواهید بود و می‌توانید هرلحظه لبخند بر لب داشته باشید حتی در سخت‌ترین لحظه کاری خود.

تفریح در محیط کار

زمانی می‌توانیم در محیط کاری خود تفریح داشته باشیم که در محیط کاریمان اعتماد حاکم فرما باشد. زمانی کارفرمایان به کارمندان خود اجازه بازی و تفریح می‌دهند که نگران نرسیدن کارمندان به کارشان در زمان تعیین‌شده نباشند؛ بنابراین اگر به دنبال ایجاد یک فرهنگ سازمانی موفق یا بهتر کردن فرهنگ سازمانی فعلیتان هستید گام اول شما اعتماد است. به خودتان و اطرافیانتان اعتماد داشته باشید. به این منظور تمرین کنید، تلاش کنید و ایمان داشته باشید که درنهایت موفق خواهید بود.

منبع

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

مطالب مرتبط

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟
برندینگ

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش‌های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟

متاسفانه اکثر گروه های تجاری در سیلوهایی دور از هم و بدون پیوستگی اداره می شوند. بازاریاب ها، فروشنده ها و ویزیتور همگی در تجربه مشتری شریک هستند. اگر باهم کار نکنند خلعی عظیم در چرخه فروش به وجود می آورند.

برندینگ
برندینگ

الفبای برندینگ موثر

برند به مشتریان اعلام می کند که شما چه نوع خدمات و محصولاتی را ارائه می کنید. و همچنین شما را از سایر رقبای کاری تان متمایز می کند. برند شما نشان دهنده هویت شماست. شما که هستید، می خواهید چه کسی باشید و مردم چه برداشتی از شما دارند.

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ
برندینگ

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ

امروزه بسیاری از مکالمات هول محور رنگها و ماهیت فریبنده آنها در افکار میچرخد. و حرف و حدیث اثرات آنها در تبلیغات سوالاتی را در حوزه رنگها و ذهن ایجاد کرده است.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب و اخبار جدید را از دست ندهید

در خبرنامه ایمیلی ما ثبت‌نام کنید

یک تماس ساده می‌تواند آغاز یک همکاری خوب باشد