لوگوی جدید گوگل بزرگترین بروزرسانی 16 سال اخیر

اشتراک‌گذاری مطلب:

مدت زیادی بود که گوگل از آرم نشسته در بالای نوار ابزار جستجوی خود استفاده می‌کرد و دیگر وقت تغییر بود. به نظر می آید باوجود ساخت خودروهای بدون راننده، موتور جستجوی بی‌نظیر این شرکت، سیستم‌عامل‌های ساخته‌شده توسط این شرکت برای لپ تاب‌ها، تلفن‌ها، ساعت‌ها و وسایل خانگی هوشمند دیگر نیازی به معرفی این شرکت نیست ولی امروز این شرکت از لوگوی جدید خود رونمایی کرد. تا تلاشی در کنار سایر تلاش‌های نوآورانه خود داشته باشد.

3050613-inline-6-googles-new-logo

لوگویی که در هر زمینه به شما واکنش می دهد، لوگویی انیمیشنی، تخت تر و درخشان تر که نمی‌توانید بی توجه از کنار آن رد شوید. مدت زیادی بود که گوگل از آرم نشسته در بالای نوار ابزار جستجوی خود استفاده می‌کرد و دیگر وقت تغییر بود. به نظر می آید باوجود ساخت خودروهای بدون راننده، موتور جستجوی بی‌نظیر این شرکت، سیستم‌عامل‌های ساخته‌شده توسط این شرکت برای لپ تاب‌ها، تلفن‌ها، ساعت‌ها و وسایل خانگی هوشمند دیگر نیازی به معرفی این شرکت نیست ولی امروز این شرکت از لوگوی جدید خود رونمایی کرد. تا تلاشی در کنار سایر تلاش‌های نوآورانه خود داشته باشد.

ظاهر جدید و تایپ فیس مقیاس‌پذیر

3050613-inline-i-6-googles-new-logo-copy

بزرگ‌ترین تغییری که در لوگوی گوگل از سال 1999 تابه‌حال به چشم می آید ظاهر حروف آن است. گوگل در لوگوی جدید خود از حروف بدون سِریف (به انگلیسی: Serif، اصطلاحی است که برای اشاره به نوعی از قلم‌ها در تایپوگرافی به کار می‌رود که در قسمت‌های پایانی نقوش هر حرف یک کشیدگی کوچک قلم وجود دارد. برای نمونه می‌توان به تفاوت در نمایش حرف T در قلم Times New Roman (قلم سریف) و T در آریال (یک قلم سنزسریف) اشاره کرد.) استفاده کرده هم‌چنین از سایه زیرین آن صرف‌نظر کرده و فاصله بین حروف را بهینه سازی نموده است؛ اما حروف همچنان همان است که در هزاره گذشته بوده است. نام دانشنامه‌ای قدرتمند با رنگ‌های شاد کودکانه.

3050613-inline-3a-googles-new-logo

هم‌اکنون، لوگوی جدید گوگل با شکل حروف بدون سریف به‌روز شده است (فکر می‌کنم Halvetica)؛ که در حقیقت نوآوری خود کمپانی گوگل است و Sans نامیده شده است؛ که برای اولین بار در لوگو شرکت Alphabet به‌کاربرده شده بود. استفاده از ظاهر حروف بدون سریف در نگاه اول، مدرن‌تر از مدل‌های سابق، به نظر می‌آید ولی این تنها دلیل استفاده از سریف در ظاهر حروف نیست. سریف موجب خواناتر شدن حروف حتی در اندازه کوچک‌تر می‌شود؛ درنتیجه گوگل صاحب لوگویی شده که در اندروید های 2.5 اینچی، خوانایی‌اش همانند صفحه‌هایی 50 اینچی خواهد بود. البته در مواردی که فضای کمی برای نمایش هست نشان دادن تمامی حروف با نسبت اندازه سخت خواهد بود لذا گوگل از لوگوی اقتباس‌شده “G” در چهار رنگ در این موارد استفاده می‌کند.

لوگوی جدید گوگل یک زندگی متحرک

لوگوی جدید گوگل دیگر همانند سابق لوگویی استاتیک در بالای صفحه نیست. لوگوی جدید گوگل خود به لوگویی پویا و انیمیشنی تغییر وضعیت داده است و زمانی که  فراخوانده می‌شود حروف آن به یک سری از چهار نقطه و مسیر دورانی معین، تبدیل می‌شود. برای مثال، اگر قصد جستجوی صوتی داشته باشید لوگوی گوگل از حروف به نقطه‌هایی با حرکت موجی شکل تبدیل می‌شود که همانند قطره‌های آب مشتاق به حرکت در پاسخ به درخواست شما، از هم سبقت می‌گیرند. زمانی که شما صحبت می‌کنید، نقطه‌ها در زمان گوش سپردن به صدای شما، می‌چرخند و دوباره درزمانی که گوگل پاسخ درخواست شمارا جستجو می‌کند، حرکت موج دوباره به نقطه‌های چرخان تبدیل می‌شود؛ و زمانی که نتیجه حاضر باشد نقطه‌ها به حروف سابق تبدیل می‌شوند. چنین طبقه‌بندی چیزی فراتر از زیبایی است. زمانی که نقطه‌ها بی‌حرکت هستند یا زمانی که نقطه‌ها می‌چرخند چیزهایی در پشت‌صحنه در حال وقوع هستند. زمانی که شما بدانید که معنی هر یک چیست واکنش بهتری در برابر جستجو خواهید داشت و دیگر جستجو، یک فرایند ساده پشت‌صحنه نخواهد بود بلکه تبدیل به رسانه‌ای پیچیده و متفاوت خواهد شد که ارتباط بهتری با کاربر برقرار می‌کند حتی اگر از همه این‌ها بگذریم استفاده از کمی انیمیشین حداقل نشان می‌دهد که گوگل نخوابیده است.

و این گوگل است
3050613-inline-i-2-googles-new-logo-copy

کارهای گوگل درزمانی که از لوگوی جدیدش پرده‌برداری کرد در دنیای برندینگ کمی غیرمعمول بودند. برای مثال تصاویری از پشت‌صحنه کار طراحان منتشر کرد که در آن چگونگی تلاش طراحان برای رسیدن به لوگوی جدید گوگل را می‌بینید. که هر حرف را با دایره و نیم‌دایره و نه چیزی بیش‌تر تجسم کردند و برای نشان دادن زحمات خود، آن را اینگونه ذخیره کردند.

تصمیم گوگل برای تغییر لوگو، صرفاً شکست عادت نبود بلکه تصمیمی بسیار بااهمیت، انعطاف‌پذیر و قابل‌توجه که درست بودن اتخاذ این تصمیم را زمانی می‌فهمید که دوباره برگشته و به لوگوی سابق گوگل نگاهی بیاندازید؛ اگرچه شاید در نگاه اول همانند دیگر چیزهای نو، کمی عجیب به نظر بیاید ولی زمانی که به لوگوی قدیمی نگاهی بیاندازید متوجه می‌شوید که دیگر وقت تغییر بود؛ و باز اگر موافق سخن ما نبودید 40 روز دیگر امتحان کنید! و دوباره و دوباره و درنهایت حتماً متوجه اهمیت این تغییر خواهید شد؛ زیرا واقعاً زمان این تغییر رسیده بود.

منبع: www.fastcodesign.com

لوگوی جدید گوگل
لوگوی جدید گوگل
لوگوی جدید گوگل
لوگوی جدید گوگل
لوگوی جدید گوگل
لوگوی جدید گوگل

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید

مطالب مرتبط

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟
برندینگ

چرا برندها به پیوستگی بیشتری بین بخش‌های بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش نیاز دارند؟

متاسفانه اکثر گروه های تجاری در سیلوهایی دور از هم و بدون پیوستگی اداره می شوند. بازاریاب ها، فروشنده ها و ویزیتور همگی در تجربه مشتری شریک هستند. اگر باهم کار نکنند خلعی عظیم در چرخه فروش به وجود می آورند.

برندینگ
برندینگ

الفبای برندینگ موثر

برند به مشتریان اعلام می کند که شما چه نوع خدمات و محصولاتی را ارائه می کنید. و همچنین شما را از سایر رقبای کاری تان متمایز می کند. برند شما نشان دهنده هویت شماست. شما که هستید، می خواهید چه کسی باشید و مردم چه برداشتی از شما دارند.

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ
برندینگ

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندینگ

امروزه بسیاری از مکالمات هول محور رنگها و ماهیت فریبنده آنها در افکار میچرخد. و حرف و حدیث اثرات آنها در تبلیغات سوالاتی را در حوزه رنگها و ذهن ایجاد کرده است.

2 پاسخ

    1. سلام دوست عزیز
      برای طراحی هویت بصری می توان مجموعه های مختلفی بر حسب نیازهای سفارش دهنده پیشنهاد داد. لطفا با ما در تماس باشید تا بعد از نیازسنجی پروپوزال مربوطه در اختیارتان قرار گیرد.
      یک فنجان چای میهمان ما باشید 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب و اخبار جدید را از دست ندهید

در خبرنامه ایمیلی ما ثبت‌نام کنید

یک تماس ساده می‌تواند آغاز یک همکاری خوب باشد